Jak poprawić jakość powietrza w domu?

Kiedy myślimy o zanieczyszczeniu powietrza, na myśl przychodzą nam zatłoczone ulice pełne samochodów lub kłęby dymu unoszącego się z kominów fabrycznych. Zanieczyszczenie powietrza na zewnątrz z pewnością stanowi problem, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak bezpieczne jest powietrze wewnątrz Twojego domu? Łatwo jest zapomnieć, że jakość powietrza, którym oddychamy w domu, może być równie ważna. 90% czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach: w domu, w pracy, w szkole lub gdy idziemy do sklepów czy restauracji.

Trudna prawda jest taka, że powietrze w pomieszczeniach może być 3,5 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz! Współczesne domy nie oferują zbyt dobrej wentylacji; choć jest to świetne rozwiązanie dla utrzymania ciepła i zachowania przytulnej atmosfery, oznacza to, że wymiana powietrza nie odbywa się prawidłowo. Na szczęście istnieje wiele prostych sposobów, aby poprawić dopływ świeżego powietrza do domu i zmniejszyć ilość zanieczyszczeń. Oto najważniejsze wskazówki.


Nasze najlepsze wskazówki dotyczące dobrej jakości powietrza

1. Otwórz okna i drzwi

To może być ostatnia rzecz, którą chcesz zrobić, gdy na zewnątrz jest marna pogoda i panuje przenikliwe zimno, ale otwarcie drzwi i okien, nawet tylko na pięć minut, zapewni wymianę powietrza. Utrzymanie przepływu powietrza w zimie może również zmniejszyć wilgotność w domu, która jest czynnikiem przyczyniającym się do zawilgocenia i pleśni.

2. Zaproś rośliny do domu

Rośliny domowe nie tylko pięknie wyglądają i wprowadzają odrobinę zieleni do wnętrza, ale mogą również pomóc oczyścić powietrze w domu. Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Birmingham i Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze wykazało, że rośliny mogą zredukować ilość dwutlenku azotu w pomieszczeniu nawet o 20 procent. Skrzydłokwiat i zielistka Sternberga wyglądają wspaniale i są łatwe w pielęgnacji!

3. Odkurzaj regularnie

Nikt nie lubi wykonywać prac domowych, ale odkurzacz pomoże zebrać kurz i zanieczyszczenia z dywanów. Jeśli masz podłogę drewnianą lub laminowaną, do zbierania kurzu i zanieczyszczeń używaj wilgotnej szmatki.

 

4. Kup oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza usunie zanieczyszczenia z domu i oczyści powietrze. Jeśli zdecydujesz się na oczyszczacz powietrza, kup taki, który ma odpowiednia wydajność, pasuje do wielkości pomieszczenia i spełnia Twoje potrzeby. Na przykład, czy masz uczulenie lub posiadasz zwierzęta? Pomoże Ci to wybrać oczyszczacz idealny.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Zapytania ogólne

Przejdź do formularza kontaktowego

Zapytanie serwisowe

Przejdź do formularza kontaktowego
Masz pytania

Skontaktuj się z nami telefonicznie

+48 71 367 64 24