Komfortowa wentylacja wewnętrzna

Systemy wentylacyjne Zehnder zapewniają zdrowy klimat w pomieszczeniach, a jednocześnie są bardzo energooszczędne. Nasze produkty wentylacyjne nie tylko poprawiają samopoczucie mieszkańców, ale także pomagają utrzymać wartość nieruchomości.

W czym pomaga rekuperacja Zehnder?

Świeże i czyste powietrze 24/7

Technologia wentylacji Zehnder automatycznie zapewnia, że tylko świeże, czyste powietrze dostaje się do nieruchomości 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. 

Lepsze samopoczucie

Technologia wentylacji usuwa nie tylko zużyte powietrze, ale także szkodliwe substancje parujące z mebli. Regulacja wilgotności zmniejsza ryzyko powstawania pleśni na ścianach i meblach.

Więcej pieniędzy w kieszeni

Nasze systemy wentylacji z odzyskiem ciepła pobierają ciepło ze zużytego powietrza i wykorzystują je ponownie do ogrzewania świeżego powietrza napływającego z zewnątrz, oszczędzając dużo energii elektycznej i pieniądze w sezonie grzewczym.

Jak działa komfortowa wentylacja wewnętrzna?

Mówiąc o komfortowym klimacie w pomieszczeniach, bierzemy pod uwagę równowagę pomiędzy odpowiednio dobraną temperaturą, szybkim usuwaniem nieprzyjemnych zapachów, właściwym poziomem wilgotności i brakiem przeciągów. Więcej dowiesz się z naszego filmu instruktażowego. 

Rozwiązania wentylacji Zehnder

Zehnder oferuje rozwiązania zapewniające komfortowy klimat w pomieszczeniach. Nasze jednostki wentylacyjne mogą być perfekcyjnie sparowane z systemami ogrzewania/chłodzenia i najlepszymi w swojej klasie systemami dystrybucji powietrza, oferując kompletne rozwiązanie.

"Po zastosowaniu kanałów ComfoTube i jednostek wentylacyjnych firmy Zehnder w moim projekcie jestem przekonany, że w przyszłości nie będę korzystał z żadnego innego systemu. Spełnił on, a nawet przewyższył wszystkie nasze kryteria, a instalacja była prosta i ekonomiczna".

Mike Beckett, Director, Hill Bespoke Ltd

FAQ

Ponieważ nowe budynki i odnawiane nieruchomości stają się coraz bardziej szczelne, mniej świeżego powietrza zewnętrznego może naturalnie przedostawać się do zewnętrznej powłoki budynku. Powoduje to obniżenie jakości powietrza w pomieszczeniach poprzez gromadzenie się alergenów w stojącym powietrzu, a także powstawanie pleśni i grzybów. Rozwiązaniem jest instalacja wentylacji mechanicznej w celu zapewnienia zrównoważonego cyklu wywiewu i nawiewu powietrza, tak aby stworzyć najlepszy klimat w pomiesczeniach. 

Oczywiście - wszyscy znamy przyjemność otwierania okien w piękny dzień! Niezależnie jednak od tego, system wentylacji został zaprojektowany w celu optymalizacji jakości powietrza w pomieszczeniach o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od pogody, bez konieczności martwienia się o hałas z zewnątrz i względy bezpieczeństwa.

System wentylacji z odzyskiem ciepła zmniejsza zużycie energii w porównaniu ze standardowymi alternatywami. Oprócz odzyskiwania ciepła, które w przeciwnym razie zostałoby odprowadzone do atmosfery, nasze systemy wykorzystują energooszczędne silniki prądu stałego, aby ograniczyć zużycie energii na każdej płaszczyźnie. 

Rozpocznij z nami swój projekt
Potrzebujesz pomocy w realizacji projektu?
Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Zapytania ogólne

Przejdź do formularza kontaktowego

Zapytanie serwisowe

Przejdź do formularza kontaktowego
Masz pytania

Skontaktuj się z nami telefonicznie

+48 71 367 64 24