Charleston_mit 0006
Zehnder Metropolitan

Poznaj świat grzejników dekoracyjnych

Nasze grzejniki dekoracyjne nie tylko zapewniają przytulną atmosferę w domu, ale również atrakcyjnie się prezentują. Grzejniki dekoracyjne Zehnder łączą w sobie unikalny design z wyjątkowym komfortem.

Grzejniki dekoracyjne Zehnder: Tradycja spotyka się z innowacją

Temat wzornictwa jest mocno zakorzeniony w filozofii firmy Zehnder. Zehnder Universal, pionier branży, zwiastował "narodziny" grzejnika łazienkowego w 1980 roku. Na początku lat 90. pojawił się Zehnder Arcus - pierwszy grzejnik, który zdefiniował się jako element wzornictwa. Kilka lat później Zehnder Yucca zapoczątkował nową erę, pojawiłla się możliwość zawieszenia ręczników do suszenia z boku grzejnika. 

Obecnie Zehnder kształtuje przyszłościowe przestrzenie mieszkalne za pomocą swoich grzejników dekoracyjnych.

Stworzone przez uznanych międzynarodowych projektantów, grzejniki dekoracyjne reprezentują nowoczesny styl życia. Doskonale integrują się z szeroką gamą stylów wyposażenia i inspirują wieloma wspaniałymi kolorami i powierzchniami. Ponadto Zehnder zapewnia nową formę swobody projektowania: niezależnie od tego, czy potrzebujesz systemu kątowego, zakrzywionego czy trapezowego, specjalne kształty Zehnder umożliwiają indywidualne rozwiązania grzewcze.  

Oprócz aspektów projektowych, ważne tematy przyszłości, takie jak zrównoważony rozwój i oszczędność energii, oznaczają, że Zehnder nadal się rozwija i opracowuje innowacje, które mają pozytywny wpływ na środowisko.

Grzejniki dekoracyjne dla przyszłościowych przestrzeni mieszkalnych

Zehnder Studio Collection Deseo Verso

bathroom with Zehnder Studio Collection Deseo Verso

Zehnder Subway

bathroom with zehnder subway

Zehnder Zeno

bathroom with zehnder zeno
Odkryj szeroką gamę modeli grzejników już teraz!

Wybierz odpowiednie grzejniki do swojej przestrzeni życiowej

"Gdy forma podąża za funkcją"

Odkryj naszą kolekcję Zehnder Studio

Hasło „gdy forma podąża za funkcją” w połączeniu z kolekcją Zehnder Studio Collection podsumowuje charakter i istotę naszej linii produktów.

„Forma podąża za funkcją” to zasada związana z architekturą końca XIX i początku XX wieku oraz ogólnie z wzornictwem przemysłowym, którą sformułował architekt Louis Sullivan. Ideą nowego hasła jest to, że zaawansowana technologia i najwyższe standardy jakościowe atrakcyjnych i ugruntowanych cech wzornictwa marki Zehnder zostały wzbogacone przez asortyment produktów, w których kluczową rolę odgrywają innowacyjne projekty i technologie.

Razem tworzą one silną więź, która pozwala marce Zehnder patrzeć w przyszłość z siłą i pewnością siebie.

 

Odkryj Studio Collection

bathroom Zehnder Studio Collection
bathroom zehnder arteplano studio collection
bathroom Zehnder Studio Collection

Nasze opcje dla systemu ogrzewania

Każdy dom jest inny. Jaki rodzaj grzejnika dekoracyjnego jest odpowiedni do danego zastosowania? 
Zależy to od wielu czynników, takich jak wielkość ogrzewanego pomieszczenia, izolacja i obecność innych systemów w domu. W zależności od wymagań, odpowiedni będzie elektryczny grzejnik dekoracyjny, zasilany ciepłą wodą przez system centralnego ogrzewania, grzejnik dekoracyjny o niskiej temperaturze wody lub połączenie ogrzewania elektrycznego i centralnego, tak zwane podwójne zasilanie.

Odkryj wszystkie grzejniki w skrócie

Poznaj wszystkie produkty

Porady i instalacja
Jeśli masz jakiekolwiek pytania, chętnie Ci pomożemy.
Zadaj nam pytanie poprzez formularz kontaktowy.

Często zadawane pytania dotyczące grzejników

W dzisiejszych czasach istnieje szeroka gama grzejników do wyboru. Jednak wiele z nich wygląda bardzo podobnie. Jeśli szukasz wyjątkowego grzejnika, który idealnie wkomponuje się w Twoje wnętrze lub ma przyciągający wzrok kolor lub kształt, to grzejnik dekoracyjny Zehnder jest dla Ciebie idealnym wyborem. Grzejnik powinien być nie tylko estetyczny, ale także skutecznie ogrzewać pomieszczenie. Wielkość i charakter pomieszczenia, a także rodzaj generowanego ciepła są decydującymi czynnikami przy wyborze odpowiedniego grzejnika.

Ważną rolę odgrywa również funkcja pomieszczenia. Ponieważ czas spędzany w każdym pomieszczeniu jest inny, moc grzejnika musi być zaprojektowana indywidualnie. W przypadku pomieszczeń gospodarczych lub poddaszy często wystarczający jest grzejnik o niższej mocy. Z kolei w łazience idealnie sprawdzi się grzejnik z dostosowaną mocą grzewczą, który jest również sterowany czasowo i stanowi atrakcję wizualną. Grzejniki łazienkowe są również idealne do ogrzewania i suszenia ręczników, zwiększając komfort w domu.

Zapytaj swojego instalatora o poradę dotyczącą stworzenia optymalnego systemu grzewczego dla Twojego domu. Dzięki odpowiedniemu doborowi grzejnika i systemu grzewczego można zapewnić optymalne ogrzewanie domu i cieszyć się pożądanym komfortem.

Elektryczne grzejniki łazienkowe
Grzejnik elektryczny jest często stosowany w łazience jako uzupełnienie ogrzewania podłogowego. Doskonale pasuje do energooszczędnego domu, zwłaszcza w połączeniu z panelami słonecznymi i wentylacją z odzyskiem ciepła. W łazience grzejnik elektryczny służy do zwiększenia komfortu oraz ogrzewania i suszenia ręczników. Umożliwia to indywidualne i szybkie reagowanie na różne wymagania w pomieszczeniu.

Praca w systemie centralnego ogrzewania i grzejnik o niskiej temperaturze wody Drugi typ grzejnika dekoracyjnego jest przeznaczony do pracy w systemie centralnego ogrzewania. Grzejnik jest podłączony do systemu centralnego ogrzewania. Woda jest podgrzewana w generatorze ciepła, a następnie przepływa przez grzejnik. Energia jest uwalniana do pomieszczenia w postaci ciepła.

Grzejniki hybrydowe (podwójne zasilanie)
Zehnder dostarcza grzejniki łazienkowe do hybrydowych systemów grzewczych, które są połączeniem centralnego ogrzewania i ogrzewania elektrycznego. Grzejnik wykorzystuje ciepłą wodę do ogrzewania pomieszczenia, ale oferuje również wbudowany wkład ogrzewania elektrycznego dla dodatkowego komfortu, szczególnie w okresie przejściowym oraz podczas podgrzewania i suszenia ręczników.

Obsługa systemu centralnego ogrzewania

Każdy grzejnik jest podłączony do systemu wytwarzania ciepła. Połączenie między tymi dwiema częściami odbywa się za pomocą rur - nowoczesne grzejniki są połączone dwiema rurami. Żądaną temperaturę ustawia się za pomocą termostatu. Woda jest podgrzewana przez system wytwarzania ciepła i dostarcza ciepłą wodę do grzejnika za pośrednictwem rur. Ciepło wody przepływającej przez grzejnik jest następnie uwalniane do powietrza. Woda ochładza się i opada do chłodnicy. Następnie przepływa z powrotem przez rurę powrotną. Generator ciepła ponownie podgrzewa powracającą wodę. Tworzy to stały proces, który zapewnia komfortową temperaturę.


Działanie elektryczne

Elektryczny grzejnik dekoracyjny jest zwykle wypełniony płynem przenoszącym ciepło. Czynnik ten jest podgrzewany za pomocą elektrycznego wkładu grzewczego w samym grzejniku. Następnie płyn krąży w grzejniku i uwalnia ciepło. Ponieważ grzejniki te mogą być sterowane indywidualnie, różne pomieszczenia, takie jak łazienka, mogą być ogrzewane w bardzo krótkim czasie. Istnieją również modele suche z wewnętrznymi kablami grzewczymi. Charakteryzują się one niezwykłą szybkością reakcji.

Grzejniki Zehnder są dostępne w dowolnym kolorze: Kolory RAL, kolory trendy, kolory metaliczne i wiele innych. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą tabelą kolorów lub zadzwoń do nas.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Zapytania ogólne

Przejdź do formularza kontaktowego

Zapytanie serwisowe

Przejdź do formularza kontaktowego
Masz pytania

Skontaktuj się z nami telefonicznie

+48 71 367 64 24