Poznaj i doświadcz historii powstania wyjątkowego grzejnika

Odkryj, jak sztuka tworzenia przekształca produkty w przedmioty pełne piękna, inspiracji, stylu i funkcjonalności. Uzyskaj wgląd w świat projektantów, poznając ich inspiracje i proces twórczy.

Zehnder Tetris - w rytmie projektowania

Aby uczcić premierę nowego, olśniewającego grzejnika dekoracyjnego Zehnder, udaliśmy się do Mediolanu na ekskluzywny wywiad z projektantem Santiago Mirandą z renomowanego studia projektowego King i Miranda.
Z Santiago rozmawialiśmy  o jego inspiracjach, procesie projektowania tego wyjątkowego grzejnika oraz o tym, jak ważną rolę w jego powstaniu odegrała natura.

Zehnder:

Dzień dobry, Santiago. Bardzo dziękuję za poświęcenie czasu na nasze dzisiejsze spotkanie. Jesteśmy tutaj, aby uczcić nie tylko wprowadzenie na rynek wyjątkowej serii grzejników Tetris, ale także długą i udaną współpracę pomiędzy firmą Zehnder i biurem projektowym King i Miranda. Jak oceniasz współpracę z naszym zespołem na przestrzeni lat?

Santiago:

Dziękujemy za przybycie do naszego studia projektowego, to dla nas zawsze wielka przyjemność! Nasza relacja jest tak udana, ponieważ Zehnder ceni zarówno formę, jak i funkcjonalność. Rozumiecie, że piękny i kultowy produkt może budzić emocje, ale także być praktyczny. To muzyka dla moich uszu jako projektanta!

 

Zehnder:

Fantastycznie było pracować z Tobą nad tak wieloma różnymi produktami. Zaprojektowałeś nasze serie takie jak Zehnder Velum, Metropolitan, Cosmopolitan, Folio i Ribbon, które cieszą się uznaniem naszych klientów na całym świecie.

Santiago:

Miło to słyszeć. To zawsze wspaniałe przeżycie wejść do budynku,  hotelu, czy biura klienta, zobaczyć te produkty na wystawie, i pomyśleć: „Och, ja to zaprojektowałem!”. Pracując z Zehnder zawsze masz pewność, że możesz zacząć od koncepcji, nawet tej abstrakcyjnej i wiesz, że stanie się ona konkretnym, odnoszącym sukcesy produktem. Szczególnie uwielbiam pracować z Giovannim ( G. Suma, Menedżer ds. zarządzania produktami Zehnder) i jego zespołem, ponieważ potrafią przełożyć moje pomysły na genialne produkty gotowe do zaprezentowania publiczności.

Szukanie inspiracji

Zehnder:  Co Cię inspiruje podczas projektowania nowego produktu?

Santiago: Jest wiele zmiennych. To zawsze zależy od zamówienia i tego, dla kogo to projektujesz. Często czuję, że moja inspiracja zmieniała się wraz z upływem czasu! Jestem jednak głęboko przekonany, że produkty powinny odznaczać się szacunkiem dla natury. Natura jest siłą jednoczącą, która łączy nas wszystkich – jedna mała zmiana w ekosystemie może mieć kolosalny wpływ na nasze życie. Większość projektowanych przeze mnie produktów rodzi się więc z odbicia świata natury i Zehnder Tetris nie jest wyjątkiem od tej reguły.

Odkrywanie tajemnic procesu projektowania

Zehnder: Jak wygląda proces projektowania produktu? Czy istnieje rutyna, której się trzymasz?

Santiago: Nie ma magicznej różdżki, którą wystarczy machnąć aby stworzyć projekt. Za kulisami zawsze czeka Cię mnóstwo ciężkiej pracy. Moją zasadą jest łączenie 20% inspiracji z 80% ciężkiej pracy. Zanim spojrzysz na projekt i powiesz: „Tak, tego właśnie chcę”, musisz dokonać wielu poprawek i modyfikacji.
 

Jedną z podstawowych zasad przy projektowaniu produktu jest to, jak będzie on współistniał z innymi produktami w tej samej przestrzeni mieszkalnej. Tak, przedmioty muszą mieć mocne i ikoniczne cechy, które je wyróżniają. Jednocześnie nie chcesz, aby rządziły w pomieszczeniu. Muszą z szacunkiem odnosić się do innych przedmiotów takich jak meble i wyposażenie.


Zehnder: Porozmawiajmy o Zehnder Tetris. Powiedziałeś, że natura bardzo cię inspirowała podczas procesu projektowania. W jaki sposób?
 

Santiago: Jeśli pójdziesz do lasu i uważnie posłuchasz, usłyszysz wiele różnych rytmów. Majestatyczny ruch skrzydeł ptaka. Świst ryby płynącej w dół rzeki. Relaksujący dźwięk wytwarzany przez wodę. Rytm jest synonimem życia i chciałem go wykorzystać jako inspirację dla Zehnder Tetris.
 

Zehnder Tetris jest także hołdem dla chwiejnego ruchu cieczy. Przypływ i odpływ wody w rzece, ruch krwi w organizmie. Kiedy widzisz spirale grzejnika i meandry rzeki, okazuje się, że są one rzeczywiście niesamowicie podobne!
 

 

Obejrzyj nasze inspirujące wideo!

Kliknij tutaj, aby zagłębić się w proces projektanta - naciśnij przycisk odtwarzania i rozpocznij podróż!

Chcę, żeby ludzie gdy zobaczą Zehnder Tetris, pomyśleli o płynącej wodzie. Chcę, żeby myśleli o cieple i życiu.

Santiago Miranda, design studio King and Miranda

Sztuka projektowania – od koncepcji do realizacji

Zehnder: Jak przebiegało przejście od koncepcji do realizacji?

Santiago: Kiedy pracowałem z Zehnder , było to niezwykle płynne przejście. Mój zespół i ja ściśle współpracowaliśmy z zespołem ds. badań i rozwoju produktów, marketingiem i produkcją firmy. Szczególne podziękowania należą się Piotrowi (P. Kościsz, Dyrektor Zarządzający Zehnder Group Bolesławiec), Adamowi (A. Sidor, Szef Rozwoju Technicznego) i Henrykowi (H. Sitek, Menedżer Produktu) oraz ich zespołom. Zawsze wspaniale jest pracować z ludźmi, którzy są po tej samej stronie i podzielają te same wartości co Ty!

Zehnder: Ostatnie pytanie, zanim skończymy. Jesteś dumny z projektowania produktów, które budzą emocje. Jakie emocje chciałbyś, aby Zehnder Tetris wywołał u tych, którzy wybiorą go do swojego mieszkania?

Santiago: Przebywanie na łonie natury budzi w ludziach wiele emocji – spokój i wyciszenie, szczęście i radość, podziw i zachwyt. Nie ma nic piękniejszego niż zachód słońca, czy szemrzący strumyk sięgający szczytu góry. Chcę, aby ludzie poczuli hołd złożony naturze kryjący się za Zehnder Tetris, inspirowany delikatnym przepływem rzek i perkusyjnym rytmem lotu. Istnieje wspaniała synergia pomiędzy naturą i architekturą i czuję, że ten produkt doskonale reprezentuje to zestawienie.

Zehnder: To wspaniały moment na zakończenie! Dziękuję bardzo za Twoją pasję i zaangażowanie w tworzenie Zehnder Tetris oraz za dzisiejszą rozmowę z nami. To była prawdziwa przyjemność.

Santiago: Nie ma za co. Nie mogę się doczekać ponownej współpracy z Tobą i zespołem w przyszłości!

Zehnder Tetris
- W rytmie ciepła
TET-150-050, olive green, IHE, El, Tetris Radiator, bathroom, Milieu
Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Zapytania ogólne

Przejdź do formularza kontaktowego

Zapytanie serwisowe

Przejdź do formularza kontaktowego
Masz pytania

Skontaktuj się z nami telefonicznie

+48 71 367 64 24