Produkty Zehnder gwarancją pełnego komfortu mieszkańców nowego domu we Wrocławiu

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją oraz grzejniki kanałowe Zehnder dla optymalnego klimatu wnętrza

Wyzwanie

Świeże powietrze i brak hałasu

Budowę własnego domu odkładaliśmy do czasu, gdy w pełny sposób wykrystalizowała nam się koncepcja, co do jego kształtu, technicznego wyposażenia oraz naszych oczekiwań odnośnie spodziewanego komfortu.

Mąż jest pasjonatem techniki z racji swojej profesji, ja koncentruję się w tej chwili na obowiązkach domowych, z których zrobiłam także użytek komercyjny, prowadząc portal z poradami.

Nasz dom znajduje się na obrzeżach centrum miasta – duże znaczenie miało zatem dla nas, by odizolować się od hałaśliwego otoczenia – między innymi dlatego wentylacja z odzyskiem ciepła, pozwalająca na trzymanie zamkniętych okien przez cały rok, miała dla nas ogromne znaczenie.

Rozwiązanie

Rozwiązania Zehnder zaprojektowane dla spełnienia indywidualnych potrzeb

Zdecydowaliśmy się na system rekuperacji z odzyskiem ciepła, jednostkę Zehnder ComfoAir 550 i zewnętrzny gruntowy wymiennik ciepła, by parametry pracy układu były optymalne, a odzysk ciepła na najwyższym możliwym poziomie. Ten układ gwarantuje nam też schłodzenie powietrza nawiewanego latem.

Dom jest wyposażony w kocioł niskotemperaturowy i podłogówkę, ale wzdłuż okien zasadne było zamontowanie grzejników kanałowych Zehnder. Instalator podpowiedział nam zastosowanie grzejników z otworami na rury prowadzące świeże powietrze, gdyż rozprowadzenie tego medium znajduje się w warstwie wylewki i rozsądne było pominięcie dodatkowych kratek wylotowych w pomieszczeniach reprezentacyjnych.

Zastosowane Produkty

Zehnder ComfoAir 550, grzejniki kanałowe Zehnder, OPLFLEX

ComfoAir 550

Zehnder ComfoAir 550

Jednostka ComfoAir 550 firmy Zehnder jest centralnym, kompaktowym urządzeniem wentylacyjnym z odzyskiem ciepła wraz z wbudowanym by-passem i nagrzewnicą wstępną. Jednostka dostępna w wersji Luxe oraz Basic.

Zobacz produkt