Piękno nowoczesnego designu - ciepło i bezpieczeństwo dla gości Dolnośląskiego Centrum Filmowego we Wrocławiu

Piękno nowoczesnego designu, ciepło i bezpieczeństwo dla gości Dolnośląskiego Centrum Filmowego we Wrocławiu

Wyzwanie

Renowacja znakomitej przestrzeni dla rozwoju kultury we Wrocławiu

Dolnośląskie Centrum Filmowe to obiekt powstały na miejscu dawnego Kina „Warszawa”. Otwarcie przebudowanego obiektu nastąpiło 1 września 2011r., a wcześniej przez ponad rok trwał gruntowny remont, po którym budynek zyskał kompletnie nową aranżację wnętrz i otoczenia. Ta inwestycja Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego ODRA-FILM przebiegła z nastawieniem na wywołanie efektu podporządkowanego funkcji obiektu i realizowane było z najwyższą starannością o szczegóły.

Obiekt posiada cztery sale kinowe, nazwane dla upamiętnienia wrocławskich kin odpowiednio Warszawa, Lalka, Lwów i Polonia. Rozległe powierzchnie wewnętrzne dają możliwość realizowania eventów związanych z działalnością obiektu. Jest tu także przestrzeń na biura festiwalowe i sale konferencyjne.

Rozwiązanie

Bezpiecznie, komfortowo i z klasą

Wymagający architektonicznie obiekt decyzją projektantów opiniujących wyposażony został w grzejniki Zehnder. W przeważającej mierze są to skonstruowane z pionowych profili stalowych grzejniki Zehnder Excelsior. Szeroka paleta rozmiarów została w pełni wykorzystana dla ogrzania budynku, stanowiąc wypełnienie przestrzeni wewnętrznych i wzdłuż przeszkleń.

Najbardziej spektakularnie przedstawiają się wysokie, wertykalne grzejniki w strefie ekspozycyjnej. Poza dobrym efektem wizualnym, grzejniki są w swej ergonomicznej konstrukcji bezpieczne dla gości, ich łagodne krawędzie niwelują ryzyko urazów w czasie przemieszczania się dużych grup.

Zastosowane Produkty

Excelsior

Zehnder Excelsior

Grzejnik Zehnder Excelsior znakomicie nadaje się do urzeczywistniania indywidualnych koncepcji aranżacyjnych. Klasyczne i eleganckie płaskie profile mają lekki wygląd. Grzejniki można montować na ścianie lub jako ściankę działową. Dostępny w wielu kolorach i powierzchniach z karty Zehnder oraz w wielu wersjach specjalnych. Grzejnik Zehnder Excelsior gwarantuje przytulność wnętrza i przyjemne ciepło.

Zobacz produkt