06.04.2015

Nowoczesność i elegancja – grzejniki dekoracyjne Zehnder

  Zehnder od wielu lat wyznacza trendy w światowym designie i inspiruje do zmian. Marka Zehnder to bowiem specjalista w dziedzinie wzornictwa, a także wizjoner tworzący od lat „perełki” w asortymencie grzejników dekoracyjnych.

  Zehnder wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów i stara się trafiać w nawet najbar­dziej wysublimowane gusta, oferując jednocześnie rozwiązania zaawansowane technologicznie, znakomite pod względem funkcjonalnym i użytkowym.

  Tak pięknie może wyglądać ciepło…

  Zehnder Vitalo to produkt innowacyjny i ultranowoczesny. Jest to również grzejnik o znakomitych walorach estetycznych. Uwagę zwraca jego smukła i lekka konstrukcja oraz minimalistyczny profil, o niepowtarzalnym wyglądzie. Ekstremalnie cienka forma, pła­ski front, możliwość stosowania wersji wodnej i elektrycznej stanowią dosko­nałą propozycję w segmencie premium. Zaawansowany proces tech­niczny opiera się na zaprasowaniu między płytami aluminium warstwy grafitu i lamel aluminiowych. W wersji wodnej w środku grzejnika znajduje się me­andra miedziana o bardzo niewielkiej ilości wody, natomiast w wersji elektrycznej - kabel grzewczy. Należy również zwrócić uwagę na nowatorski zestaw montażowy Zehnder EasyFit, który w wersji Completto obejmuje zintegrowane podłączenie ze złączami o rozstawie 50 mm, umieszczonymi centralnie w tylnej części. Zehnder EasyFit zawiera zestaw instalacyjny wraz z zaworem i pokrętłem regulacyjnym. Całość jest dyskretnie schowana za zamontowanym grzejnikiem, a jedynym widocznym elementem jest niewielka część tarczy umożliwiającej sterowanie. EasyFit pozwala na znaczne skrócenie i ułatwienie instalacji, a także na bezproblemowe użytkowanie, czyszczenie oraz ewentualne serwisowanie grzejnika. Do wyboru klienta producent proponuje kilkanaście wa­riantów wykonania powierzchni. Zehnder Vitalo dostępny jest w dwóch - równie efektownych modelach – „bar” z funkcjonalnym uchwytem lub uchwytami na tkaniny oraz „cut” z eleganckimi wycięciami służącymi do zawieszania ręczników. Grzejnik ten został wyróżniony nagrodami: Innowacje Architektura i Technika (ISH 2013) oraz Plus X Award w kategorii „Innowacyjność, wysoka jakość i funkcjonalność” i „Naj­lepszy produkt 2013 roku”, a także już w 2014 nagrodą „Łazienka – Wybór Roku”.

  Wyrafinowana, ponadczasowa forma… Grzejnik dekoracyjny Zehnder Fina charakteryzuje się nowoczesną, minimalistyczną formą, połączoną z trwałością i funkcjonalnością. Wszechstronność projektu sprawia, że znajduje on zastosowanie w różnych konfiguracjach, zarówno w łazience, jak i w salonie. Jest to, podobnie jak Zehnder Vitalo, model innowacyjny z warstwą aktywnego grafitu i całkowicie płaskim frontem, o grubości zaledwie 20 mm. Najważniejszą cechą, wyróżniającą go na tle konkurencji, jest wyjątkowo szybki czas „reakcji”, wysoki odsetek energii oddawanej przez promieniowanie oraz rekordowo niska pojemność wodna. Istnieje również możliwość podłączenia go w jeden obieg z ogrzewaniem podłogowym. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem Zehnder Fina są złącza EasyTube, które pozwalają na dowolność ustawienia i łatwe dopasowanie do danej instalacji. W zestawie znajduje się również pojedynczy uchwyt chromowany na ręczniki, do montażu na dowolnej wysokości, co sprawia, że produkt ten zyskuje dodatkową funkcjonalność. Producent zadbał o możliwość wkomponowania tego grzejnika w każdą aranżację wnętrza, udostępniając ten model w różnych konfiguracjach wielkościowych i kolorystycznych. W zeszłym roku już po raz trzeci doceniono zalety Zehnder Fina. Produkt został uhonorowany prestiżową nagrodą IF Product Design Award 2013, a także w latach poprzednich Red Dot Product Design 2012 i Plus X Award w kategorii "najlepszy produkt " 2011. Uzyskanie trzech wyróżnień z rzędu potwierdza jego znakomitą jakość i wspaniałe walory pod względem designu.

  Ciepło „na miarę” W zakresie rozwiązań dopasowywanych do parametrów danego wnętrza oraz potrzeb klientów na szczególną uwagę zasługuje Zehnder Nova – tzw. ściana grzewcza. Jest to grzejnik dekoracyjny, który charakteryzuje się nowoczesnym kształtem i optymalnymi parametrami technicznymi. Na konstrukcję tego produktu składają się: płaski front, bez widocznych spawów i szlifów oraz elementy wodonośne z odstępem 1 mm w orientacji horyzontalnej lub wertykalnej, tworzące ramę podstawowego grzejnika. Specjalne prowadzenie czynnika grzewczego umożliwia nieograniczoną ilość opcji podłączenia przy zapewnionej stałej mocy grzewczej, włączając modele ze zintegrowanym zaworem termostatycznym usytuowanym z boku lub na ścianie przedniej grzejnika. Zawór może być montowany na dowolnej, wskazanej przez użytkownika wysokości. Ogromny zakres proponowanych modeli oraz dostępność w bogatej palecie barw, pozwala na dowolne dopasowanie aranżacyjne.

  Nasze wymarzone wnętrze, nowe czy modernizowane, to zawsze spore nakłady inwestycyjne. W zależności od preferencji może być ono urządzone modernistycznie, minimalistycznie, retro bądź z przepychem godnym barokowego pałacu. Grzejnik spełnia już nie tylko rolę urządzenia gwarantującego nam optymalny klimat, ale także funkcję dekoracyjną, pod warunkiem, że jest odpowiednio dobrany. W ofercie Zehnder znaleźć można rozwiązania optymalne pod kątem funkcjonalnym oraz idealne dla danej aranżacji, a to wszystko bez nadmiernego uszczerbku dla portfela. Ponadto producent ma teraz w swojej ofercie interesujące nowości i ciekawe promocje.

  Zehnder Vitalo Spa

  Zehnder Vitalo Spa

  Zehnder Vitalo Bar

  Zehnder Vitalo Bar

  Opcjonalne przyłącze EasyFit w wersji Completto

  Opcjonalne przyłącze EasyFit w wersji Completto

  Zehnder Fina Bar

  Zehnder Fina Bar

  Zehnder Polska Sp. z o.o.
  ul. Kurpiów 14a
  52-214 Wrocław

  Polska
  T +48 71 367 64 24
  All news