12.10.2015

Komfortowa wentylacja wnętrz. Rozwiązanie pełne zalet nawet przy ograniczonej powierzchni.

Rozwiązanie do wymagających pomieszczeń mieszkalnych ( niewielka powierzchnia użytkowa ) - nowoczesna jednostka wentylacyjna Zehnder ComfoAir 180.

Systemy wentylacji wnętrz firmy Zehnder zapewniają komfortowy, zdrowy i efektywny energetycznie klimat. Wśród niekwestionowanych zalet produktów w asortymencie Zehnder Comfosystems szczególnie istotne wydają się te, które wpływają pozytywnie na zdrowie osób przebywających w wentylowanych pomieszczeniach, a zatem: optymalny dopływ świeżego powietrza przez cały rok, który wspiera dobre samopoczucie, redukcja zawartości CO2, unikanie zanieczyszczeń zewnętrznych w pomieszczeniu dzięki filtrom dokładnym oraz odprowadzanie zużytego powietrza z wewnątrz. Niemniej istotne są właściwości systemu w kontekście oszczędności energii (nawet do 50%, odzysk ciepła do 95 %). Jednak system wentylacji mechanicznej to inwestycja, która ma zapewnić przede wszystkim komfort i idealny klimat. Systemy marki Zehnder pozwalają na nieprzerwaną, efektywną wymianę powietrza wilgotnego, uciążliwych zapachów kuchennych, dymu tytoniowego i lotnych związków organicznych na świeże powietrze, a także opcjonalnie na nawiewanie powietrza o wstępnie uregulowanej temperaturze w zimie i w lecie (wymiennik gruntowy).

Wielu świadomych inwestorów szuka rozwiązań do wymagających pomieszczeń mieszkalnych, gdzie kluczową rolę, poza znakomitą funkcjonalnością, odgrywa możliwość łatwego i estetycznego zintegrowania urządzeń w zaprojektowanej przestrzeni. Tu firma Zehnder wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, oferując niezwykle cichą i wydajną jednostkę wentylacyjną Zehnder ComfoAir 180 (komfortowa wentylacja do 185 m3/h przy 195 Pa) , stanowiącą serce kompaktowego systemu dystrybucji powietrza. Łączy ona w sobie najwyższy komfort, łatwość obsługi oraz wysoki stopień sprawności. Dzięki idealnemu dopasowaniu systemu do konstrukcji budynku, rozwiązanie to sprawdza się znakomicie niezależnie od rozkładu pomieszczeń w danym mieszkaniu. Produkt ten jedyny słuszny wybór dla budownictwa jedno- i wielorodzinnego, zwłaszcza tam, gdzie każdy metr przestrzeni użytkowej jest „na wagę złota”. Kompaktowe wymiary jednostki ComfoAir 180 (szerokość: 560 mm, wysokość: 680 mm, głębokość: 280 mm) umożliwiają zamontowanie jej np. w szafce kuchennej, łazience (wnęka ścienna) czy pomieszczeniu technicznym. Głównym elementem urządzenia jest krzyżowo-przeciwprądowy wymiennik ciepła z tworzywa sztucznego z odzyskiem ciepła na poziomie do 95%. Obudowa wykonana jest  z ocynkowanej, lakierowanej blachy stalowej i posiada izolację akustyczną oraz termiczną. Obsługa następuje przy użyciu intuicyjnego panelu obsługowego ComfoSense, na którego wyświetlaczu widoczne są wszystkie tryby eksploatacji, jak również komunikaty o błędach lub konieczności wymiany filtrów. Istnieje również możliwość rozszerzenia funkcji sterowania o moduł bezprzewodowy. Dzięki opcjonalnemu zastosowaniu wymiennika entalpicznego jednostka może także zapewnić odzysk wilgoci. 

Korzyści z zastosowania kompaktowego systemu dystrybucji powietrza wraz z jednostką ComfoAir 180 to energooszczędność, redukcja kosztów ogrzewania nawet do 50% oraz utrzymywanie stałej wymiany powietrza, która pozwala na ograniczenie zbyt dużej wilgotności, wpływającej niekorzystnie na stan budynku, dzięki czemu wartość nieruchomości zostaje utrzymana - a nawet podniesiona. Urządzenia te- właśnie ze względu na powyżej wymienione walory - były wielokrotnie nagradzane prestiżowymi wyróżnieniami w kraju i za granicą, między innymi w kategorii najlepszy produkt roku.

System wentylacji mechanicznej to zawsze spora inwestycja. Nie dziwi więc fakt, iż tak ważne dla użytkowników są gwarancje i najwyższej jakości usługi serwisowe oferowane wraz z zakupem produktów. Oczekują oni by instalowane urządzenia były wydajne i energooszczędne, a także by działały bez zarzutu przez wiele lat. Zehnder Comfosystems to świeże powietrze i pewność, bez ryzyka. Firma Zehnder opracowała bowiem program przedłużonej 5-letniej gwarancji na kompleksowe systemy komfortowej wentylacji pomieszczeń (szczegóły na www.zehnder.pl). W ten sposób inwestują Państwo w wysokiej jakości, perfekcyjnie dopasowane do siebie pod względem technologicznym produkty. W tym obszarze marka Zehnder oferuje system wyróżniający się najwyższą funkcjonalnością i żywotnością.

Kompaktowy system dystrybucji powietrza z jednostką Zehnder ComfoAir 180jedyny słuszny wybór dla budownictwa jedno- i wielorodzinnego, zwłaszcza tam, gdzie każdy metr przestrzeni użytkowej jest „na wagę złota”.

Kompaktowy system dystrybucji powietrza z jednostką Zehnder ComfoAir 180 jedyny słuszny wybór dla budownictwa jedno- i wielorodzinnego, zwłaszcza tam, gdzie każdy metr przestrzeni użytkowej jest „na wagę złota”.

Zehnder ComfoAir 180

Zehnder ComfoAir 180

Zehnder Polska Sp. z o.o.
ul. Kurpiów 14a
52-214 Wrocław

Polska
T +48 71 367 64 24
All news