28.01.2015

Energooszczędne ogrzewanie niskotemperaturowe

  Świadomi inwestorzy, chcący w prosty sposób obniżyć koszty zużycia energii, sięgają coraz częściej po nowoczesne rozwiązania grzewcze, oparte na technice kondensacyjnej czy pozyskiwaniu ciepła z odnawialnych źródeł. Modernizacja instalacji grzewczej powinna być jednak skorelowana z doborem grzejników przystosowanych do pracy w systemie niskotemperaturowym.

  Na szczęście obecnie jest to niezwykle proste, dzięki grzejnikom Zehnder, które pracują wydajnie niezależnie od zastosowanego źródła ciepła oraz przy różnych parametrach obciążenia instalacji. Ogrzewanie niskotemperaturowe, charakterystyczne dla instalacji z pompą ciepła czy kotłem kondensacyjnym pozwala na uzyskanie zdrowego i bardziej komfortowego klimatu w pomieszczeniu. Zastosowanie takiego systemu w nowym lub zmodernizowanym budownictwie pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania, które w Polsce stanowią duże obciążenie dla domowego budżetu. Wynika to z faktu ograniczenia kosztu wytworzenia energii, nawet o ok. 30%, poprzez obniżenie temperatury w układzie.

  Optymalny wybór

  Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych możliwe jest uzyskanie odpowiedniej temperatury ogrzewania już przy naprawdę niskiej temperaturze pracy instalacji, nie przekraczającej w nowoczesnych systemach grzewczych 55 °C. Należy jednak pamiętać, iż grzejniki starej generacji nie są przystosowane do efektywnej pracy przy takich parametrach. Firma Zehnder ma w swojej ofercie grzejniki sprawdzające się znakomicie w instalacjach niskotemperaturowych,` a ponadto pozwalające na łatwą i bezproblemową wymianę w przypadku instalacji modernizowanych. Szczególnie dobrze spełniają tu swoją rolę grzejniki o konstrukcji transparentnej. Grzejniki Zehnder - np. Zehnder Charleston, Zehnder Excelsior, Zehnder Kleo oraz Zehnder Nova - współpracują zarówno z kotłami kondensacyjnymi, jak i pompami ciepła. W ofercie producenta znajdują się produkty pozwalające na dobór grzejnika w zależności od parametrów instalacji i wymaganej mocy. Dzięki modelom „na wymianę” nie ma potrzeby przeróbki istniejących przyłączy. Niekwestionowaną zaletą tych urządzeń jest również krótki czas nagrzewania oraz duży udział energii cieplnej oddawanej jest przez łagodne promieniowanie. Zastosowanie grzejników Zehnder przystosowanych do układów niskotemperaturowych powala także uniknąć problemów z przesuszaniem powietrza w pomieszczeniu, mają one bowiem neutralny wpływ na poziom wilgotności powietrza, nawet przy bardzo niskich temperaturach zimą. Niezwykle ważną cechą tych produktów jest bezpieczeństwo oraz maksymalna higiena użytkowania, która stanowi istotne ułatwienie w dzisiejszych czasach, gdy ogromny odsetek ludzi cierpi na różnego rodzaju alergie, w tym na najczęściej odnotowywaną alergię na kurz.

  Rozwiązania przyszłości

  Kompleksowe rozwiązania oferowane przez firmę Zehnder oparte na synergicznym połączeniu niskotemperaturowych źródeł ciepła, odzysku ciepła z usuwanego powietrza wentylacyjnego oraz zaawansowanych technologicznie grzejników pozwala nie tylko na redukcję niezbędnych kosztów inwestycyjnych przy doborze poszczególnych elementów instalacji, ale także na pokaźne oszczędności w dalszej eksploatacji.

  W instalacjach niskotemperaturowych znakomicie sprawdzają sie grzejniki o transparentnej, elementowej budowie.

  W instalacjach niskotemperaturowych znakomicie sprawdzają sie grzejniki o transparentnej, elementowej budowie. 

  Ogrzewanie w instalacjach niskotemperaturowych

  Ogrzewanie w instalacjach niskotemperaturowych

  Zehnder Polska Sp. z o.o.
  ul. Kurpiów 14a
  52-214 Wrocław

  Polska
  T +48 71 367 64 24
  All news